Elementarna wiedza w szkole

Skąd się bierze wiedza? Od rodziców, którzy od pierwszych lat życia przekazują ją swoim dzieciom. Wiedza bierze się również z przedszkola, gdzie panie czuwają nad odpowiednim rozwojem dzieci. Wiedzę zdobywa się również w szkole już od pierwszej klasy, dzięki czemu maluchy uczą się pisać swoje pierwsze litery, uczą się czytać. Zdobywanie wiedzy to konieczność, dzięki czemu w przyszłości będzie można realizować bardzo ważne cele w swoim życiu. Nauczyciele muszą zadbać o to, aby nauka, zdobywanie wiedzy odbywało się w możliwie najbardziej przyjazny sposób, w czym mogą pomóc odpowiednie książki. W szczególności, jeżeli chodzi od klasy od 1 do 3. Na takim etapie może przydać się podręcznik Nasza Szkoła (https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola).

Propozycje książek od MEN

Nasza Szkoła to seria książek oraz zestawów ćwiczeń dedykowanych do edukacji wczesnoszkolnej, gdzie poruszana jest tematyka polonistyczna, społeczna, matematyczna, przyrodnicza. Wszystkie książki opracowane są przez wybitnych specjalistów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie zagadnienia mają być poruszane na odpowiednim etapie edukacji. Każda klasa to jeden zestaw z książkami, zeszytami ćwiczeń, kartami pracy, które powinno mieć każde dziecko, jeżeli tak zaleci nauczyciel. W każdej książce opisane są odpowiednie zagadnienia – poczynając od najłatwiejszego do najtrudniejszego, dzięki czemu dzieci mogą stopniowo zdobywać wiedzę, która przyda im się w kolejnych latach nauki. Materiał podzielony jest również według pór roku, dzięki czemu zmiany pogody można nie tylko obserwować w podręczniku, ale również za oknem, dzięki czemu uczniowie mogą w jeszcze lepszy sposób przyswoić sobie odpowiednią wiedzę. Dodatkowo do każdego zestawu opracowane są odpowiednie poradniki dla nauczycieli, które mówią jak powinno pracować się z książkami, aby uczniowie chętnie po nie sięgali.

Przyjazna forma edukacji

W każdym podręczniku Naszej Szkoły wszystko omówione jest w bardzo dokładny sposób, dzięki czemu uczeń ma pełną wiedzą. Bardzo duży akcent położony jest chociażby nie tylko na znajomość liter, ale również na odpowiednie czytanie. Pierwsze czytanki, jakie dziecko będzie czytało w pełni samodzielnie. Pierwsze przygody z dodawaniem, odejmowaniem, a nawet mnożeniem i inne działania matematyczne – dzięki Naszej Szkole dziecko będzie zdobywało wiedzę odpowiednią dla edukacji wczesnoszkolnej. Ważne jest również wyrobienie w sobie odpowiednich postaw, wartości społecznych, które sprawią, że każde dziecko będzie samodzielnie myślącym człowiekiem, który będzie wiedział jak powinno podchodzić się do realizacji odpowiednich działań w szkole i nie tylko.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com